Nyhet! Boka en medlemstimme

Blue Science Park har över 80 medlemmar och tillsammans har vi en fantastisk kompetens i regionen som vi vill utnyttja ännu bättre för våra medlemmars skull. 

Vi frågar just nu därför alla våra medlemmar om det finns ett intresse för detta. Det skulle alltså innebära att ni ställer upp och bidrar med en timme till medlemmar som har behov av råd inom ert kompetensområde. Förutom att bistå med kompetens ger det din organisation synlighet vilket förhoppningsvis kan leda till nya affärer. Läs mer 

  • Test-arena projekt kan bidra till vård på distans av covidsjuka
  • Nytt 3D-uppdrag för BTH-studenter
  • Digitala lösningar under covid-19
  • Sownder i nytt AI-samarbete med Blodtrycksdoktorn
  • Code Summer Camp - digitalt barn- och ungdomsläger inom programmering
X